Haber

Tunus Cumhurbaşkanı ve İtalya İçişleri Bakanı düzensiz göç ve işbirliği konularını görüştü

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ve İtalya İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi, ikili işbirliği ve sistematik olmayan göçün yanı sıra bir dizi konuyu ele aldılar.

Tunus Cumhurbaşkanlığı sosyal medya sayfasından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Said, Tunus’u ziyaret eden Piantedosi’yi Kartaca Sarayı’nda kabul etti.

Görüşmede Said, sistematik olmayan göçü durdurmanın en başarılı yolunun sebepleri ortadan kaldırmak olduğunu, ülkesinin de bu dramdan muzdarip olduğunu ve analizin kolektif yapılması gerektiğini vurguladı.

Devlet ve hükümet liderleri düzeyinde acil bir ülkelerarası toplantı öneren Said, sistematik olmayan göçün yalnızca sonuçlarını ve etkilerini değil, nedenlerini de ortadan kaldıran bir mekanizmanın benimsenmesi gerektiğini belirtti.

Toplantıda Piantedosi, sistematik olmayan göç olgusuyla birlikte, çabayı güvenlik boyutuna indirgemeyen daha kapsamlı ve işlevsel bir sisteme odaklanmanın zorunlu olduğunu söyledi.

Düzensiz göç olgusunun tüm nedenlerinin irdelenmesi için çalışma yapılması gerektiğini belirten Piantedosi, güvenlik boyutu olan birçok konuda ikili iş birliğini güçlendirmek ve sistematik olmayan göçü ele almak için gerekli temelleri attıklarını kaydetti.

aybasti-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu