Ekonomi

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nden “Arada Geçiş” sergisi

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), “Dünyaya Sahip Çık” hareketi kapsamında öncülüğünü yaptığı Konuk Sanatçı Programı’nın ayaklarından biri olan “In Transit Arada” standını hizmete açıyor.

KTSM açıklamasına göre disiplinler arası bir üretim ve buluşma platformu olan KTSM, sürdürülebilirliğe farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaya çalışırken, sürdürülebilirlik odaklı çalışmalara da ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

KTSM, 16 Aralık prestijiyle ilk kez Ekim ayında başlattığı Konuk Sanatçı Programı kapsamında hayata geçirdiği “In Transit Arada” standıyla sanatseverlerle buluşturdu.

Fransız ve Hintli seramik sanatçıları Élodie Alexandre-Reyaz Badaruddin imzalı, küratörlüğünü Sait Fehmi Ağduk’un yaptığı “In Transit Arada” standı altmışa yakın eserden oluşuyor. Élodie Alexandre’ın sandalye, ateş ve kuş görsellerinden, Reyaz Badaruddin’in ise konteyner görsellerinden yola çıkarak hazırladığı eserler, #iyibakdunyana sloganıyla birebir örtüşüyor.

Küratörler ve sanatçılar stant ziyaretçilerini ‘dünyamıza nasıl daha iyi ve doğru bakabiliriz’ sorusunu sormaya davet ediyor. KTSM’nin #iyibakdunyana mottosuyla yola çıkan seramik çalışmalarından oluşan sergi, 16 Aralık – 15 Ocak tarihleri ​​arasında KTSM’de ziyaret edilebilecek.

Kale Kümesi Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Zeynep Özler, KTSM’nin “YENİŞİM: Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme” kapsamında yürüttüğü Konuk Sanatçı Programı’ndan İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından ikinci kez desteklenmeye hak kazanarak gurur duyduklarını belirtti ( İSTKA).

Özler, “Kale Grubu köklerinden aldığımız ilhamla KTSM olarak özgün ve sıra dışı projelere ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. “In Transit Arada” ??????? Sanatçı Programı Bu stant bize olağanüstü bir deneyim yaşatırken, dünyamıza ne kadar güzel ve doğru baktığımızı ve ona bakmamız gerektiğini bir kez daha sorgulatacak.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu